Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger

RSS
Ga terug   Carrièretijger Forum > Sollicitatiegesprek

Discussie gesloten
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 9 maart 2009, 16:11
Pamo
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Hoi Rianne,

Jawel ik laat het meestal wel blijken dat ik me wil blijven ontwikkelen.
Maar als ze precies willen weten wat ik nu verdien of wil gaan verdienen wat kan ik het beste zeggen dan?

Wat kun je het beste antwoorden op vragen van: wanneer ben je beschikbaar enzo, omdat ik mijn eigen vast contract heb laten ontbinden ben ik in principe perdirect beschikbaar maar ik zou ideaal gezien voor mij, pas 1 mei willen beginnen..

Bedankt.

Gr

Pamo
  #2  
Oud 9 maart 2009, 17:58
Ri@nne Ri@nne is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 1 oktober 2008
Berichten: 405
Ri@nne is on a distinguished road
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Op een duidelijke vraag kun je een duidelijk antwoord geven, dus gewoon zonder blikken of blozen op zelfverzekerde wijze het bedrag noemen wat je verdient of wilt verdienen. Als ze naar je huidige salaris vragen, dan zou je bijvoorbeeld kunnen zeggen: ik verdien nu ........, maar gezien de zwaarte van deze functie ten opzichte van mijn huidige functie denk ik aan ....... Verder kun je met jezelf afspreken wat je ondergrens is, dus het minimale waar je het voor wilt doen. Dat kan je helpen stevig te staan in je onderhandeling en voorkomt dat je later buiten staat met een gevoel dat je je hebt laten overdonderen.

Je zou 1 mei kunnen noemen met een slag om de arm. Bijvoorbeeld: 1 mei als jullie dat ook schikt. Afhankelijk van de reactie hierop kun je dan eventueel verder onderhandelen.

Het is goed om ter voorbereiding op een sollicitatiegesprek verschillende scenario's de revue te laten passeren. Wat wil je zelf, wat zijn je mogelijkheden en waar liggen je grenzen.
__________________
Rianne
  #3  
Oud 10 maart 2009, 09:05
Pamo
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Ik weet dat ik mischien lastig ben:
A.s. vrijdag heb ik weer een sollicitatiegesprek en als ik de werkzaamheden bekijk, heb ik in 50% van het gevraagde GEEN ervaring in. (theoretisch wel op school gehad)
Wat kan ik het beste antwoorden, waarom ik denk dat ik het allemaal aankan en het feit dat ik geen relevante int.ervaring heb?
Ik kan me niet verweren dat ik daar wel werkervaring in heb.

Vreemd eigenlijk dat ze me op gesprek laten komen en ze weten dat ik hierin nog geen relevante werkervaring in heb, ze kunnen het toch nl op mijn cv zien?

Nogmaals bedankt Rianne!
  #4  
Oud 10 maart 2009, 12:20
Ri@nne Ri@nne is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 1 oktober 2008
Berichten: 405
Ri@nne is on a distinguished road
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

1 Bedankje is genoeg hoor en blijf vooral lastig .

Uit een cv is meer te halen dan alleen werkervaring. Mogelijk blijkt subtiel uit je cv en/of brief dat er meer in zit. Ik merk dat ook in je schrijven.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pamo Bekijk bericht
Ik kan me niet verweren dat ik daar wel werkervaring in heb.
Dat zou ik ook niet proberen. Je hoeft je niet te verweren, je hoeft alleen te laten merken dat ze zich geen zorgen hoeven te maken over het je eigen maken van nieuwe werkzaamheden. Als jij er geen probleem in ziet, je graag verdiept in nieuwe werkzaamheden en je inbreng wilt optimaliseren, dan kunnen zij er vanuit gaan dat je inzet goed zal zijn. Waar je dan nog aan kunt toevoegen, dat je daarbij verder kunt werken vanuit de basis die je tijdens je opleiding gelegd hebt m.b.t. betreffende werkzaamheden.

Wees eens 'lastig' en ondeugend en ga op de stoel van de recruiter zitten. Je wilt vast wel weten hoe zij omgaan met het leren van nieuwe werkzaamheden en of je de mogelijkheden en de ruimte krijgt om je nieuwe werkzaamheden eigen te maken en je te ontwikkelen. Hoe staan zij daar tegenover? Hoe gaan zij daarmee om en wat verwacht jij daarbij van het bedrijf? Op basis van de antwoorden die zij geven, kun jij dan beoordelen of het past in het plaatje van wat jij wilt en verwacht van het bedrijf.
__________________
Rianne
  #5  
Oud 10 maart 2009, 12:34
Catbert Catbert is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 2 oktober 2007
Berichten: 595
Catbert is on a distinguished road
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Hoi Pamo,

Degenen die je hebben uitgenodigd voor het gesprek weten ook wel dat je niet voor alle taken ervaring hebt (of je hebt je cv wat te luchtig opgeklopt). Kennelijk is dat geen beletsel en zien ze in jouw achtergrond toch aanknopingspunten. Ze hebben dus een positieve grondhouding. Hou die gedachte vast als je op gesprek gaat.

Mijn advies zou zijn; draai niet om de pot heen. Wanneer je geen ervaring hebt, dan heb je dat niet. Maar er zijn verschillende manieren om dat te zeggen.

Probeer altijd een positieve draai te geven aan het antwoord. "Daar heb ik geen ervaring mee, maar ik heb wel..... (school, soortgelijke ervaring, bereid cursus te volgen...)"

Wanneer je eerlijk, positief en initiatiefrijk het gesprek in gaat, dan kun je het niet verknallen. Als je het dan toch niet redt, dan hebben ze kennelijk een betere kandidaat gevonden en heb je je huid in ieder geval duur verkocht.

Succes!
  #6  
Oud 12 maart 2009, 11:21
Pamo
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Beste Rianne,

Daar ben ik weer.

Hoe kan ik het beste een antwoordgeven op de vraag of je leidinggevende capaciteiten bezit en waaruit blijkt dat dan?
Probleem is dat ik nooit een leidinggevende functie heb gehad.

Bedankt.

Gr

Pamo
  #7  
Oud 12 maart 2009, 16:02
Ri@nne Ri@nne is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 1 oktober 2008
Berichten: 405
Ri@nne is on a distinguished road
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Je hoeft geen leidinggevende functie te hebben gehad om over leiderschapskwaliteiten te beschikken.

Ook hierbij kun je in je werkervaring duiken. Was je stimulator? Motivator? Nam je vaak het voortouw? Kun je goed delegeren? Werd er naar je geluisterd als je met voorstellen kwam? Enz. En gaat je dat als vanzelfsprekend af op natuurlijke wijze?

Zie ook: http://www.carrieretijger.nl/functio...t/leidinggeven

Zie je jezelf als toekomstige leidinggevende, Pamo?
__________________
Rianne
  #8  
Oud 3 mei 2009, 12:28
Pamo
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door coolgreentea Bekijk bericht
Och...... ik denk dat ik iets zou antwoorden als "omdat ik goed ben" eventueel aangevuld met dat ze met jou een talent in huis halen, betrouwbare werknemer, enz., enz. Dat is net zoiets als "Ik ben je man!"
Moet niet zo moeilijk zijn als je in jezelf gelooft met de instelling dat het niet slim zou zijn als ze jou laten lopen. Weten wat je waard bent, onafhankelijke opstelling in de wetenschap dat dit niet de enige werkgever is die de mogelijkheid krijgt om gebruik te mogen maken van jouw talenten.
Probeer maar eens bij je eerstvolgende gesprek. Je hebt immers niets te verliezen als je het steeds net niet wordt?
Ja, dat denk ik ook. Alleen als je vanaf januari thuis zit, hoe leg je dat uit aan de werkgever?. Je kunt natuurlijk ook liegen en dit niet vermelden.
Als ik zou uitleggen dat ik bewust mijn contract heb laten ontbinden om meer tijd te hebben voor mijn school en sollicitatiegesprekken zullen ze me mischien niet geloven omdat dat in deze "crisistijd" niet als normaal wordt gezien?
Mischien gewoon zeggen dat je nog werkt?
  #9  
Oud 3 mei 2009, 22:32
Vlammetje Vlammetje is offline
Seniorlid
 
Geregistreerd: 16 maart 2009
Berichten: 44
Vlammetje is on a distinguished road
Stuur een bericht via ICQ naar Vlammetje Stuur een bericht via Instant Messenger naar Vlammetje Stuur een bericht via MSN naar Vlammetje Stuur een bericht via Yahoo naar Vlammetje Stuur een bericht via Skype™ naar Vlammetje
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

NOOOOOOOIT liegen tijdens je sollicitatie!!! Je valt altijd door de mand. Gewoon eerlijk zijn. Wat wel of niet 'normaal' gevonden wordt is bijzaak, jouw beste strategie is jouw case helder en eerlijk uiteen zetten, met argumenten die voor jouw waardevol zijn. Blijf bij jezelf en overtuig de ander.

Succes!!


En oh ja, ik had een voorkeur en heb inmiddels een overeenkomst getekend bij het centrum voor psychiatrische zorg. Ik ga woensdag beginnen!!! Ik heb er zin in!
  #10  
Oud 3 mei 2009, 22:52
Pamo
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard Re: Advies gevraagd over sollicitatiegesprek

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vlammetje Bekijk bericht
NOOOOOOOIT liegen tijdens je sollicitatie!!! Je valt altijd door de mand. Gewoon eerlijk zijn. Wat wel of niet 'normaal' gevonden wordt is bijzaak, jouw beste strategie is jouw case helder en eerlijk uiteen zetten, met argumenten die voor jouw waardevol zijn. Blijf bij jezelf en overtuig de ander.

Succes!!


En oh ja, ik had een voorkeur en heb inmiddels een overeenkomst getekend bij het centrum voor psychiatrische zorg. Ik ga woensdag beginnen!!! Ik heb er zin in!


Soms is te eerlijk zijn ook niet goed, ik bedoel ermee te zeggen dat ze het mischien niet kunnen waarderen of vreemd vinden waarom iemand zelf zijn contract inlevert in deze moeilijke tijd. mischien niet capabel genoeg?, iemand niet tegen stress bestand?, mischien met ruzie weggegaan?
Mischien geloven ze me gewoon niet als ik eerlijk ben over mijn reden,waarna ik mischien door mijn eerlijkheid mijn ruiten ingooi.

Alvast heel veel succes gewenst met je nieuwe baan!!

Discussie gesloten

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Referentie nachecken bij oud-werkgever: is kritisch over mij, advies gevraagd bloemje Loopbaanvragen 8 17 december 2010 14:44
Advies gevraagd Mo. Sollicitatiebrief en cv 5 5 februari 2009 13:52
Sollicitatiebrief medewerker inkoop: advies gevraagd vlinder12 Sollicitatiebrief en cv 7 9 augustus 2008 11:39
brief HR adviseur": advies gevraagd boschje Sollicitatiebrief en cv 0 2 mei 2008 20:52
advies gevraagd open sollicitatie intern begeleider Verwijderd account Sollicitatiebrief en cv 2 5 juli 2006 09:09


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 07:58.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Carrièretijger Copyright © 2004-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon