Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger

RSS
Ga terug   Carričretijger Forum > Loopbaanvragen

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 4 maart 2011, 12:23
Niet geregistreerd
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard

Hé, een reactie! Inderdaad, daar kan ik wel wat mee. Waar ik vooral tegen aan loop is het niet weten wat ik eigenlijk echt wil. Het ene moment kan dat zijn voor mezelf beginnen, het andere moment ben ik helemaal klaar met de bouw en wil ik echt iets anders. Het is dus zaak voor mezelf om eens rustig te bekijken wat ik wil.

Studies waarbij talen een hoofdrol spelen zijn er zeker, HBO International Buisiness and Languages. Da's de commerciele kant, en daar moet ik eens over nadenken of dat wat voor mij is. Andere studies voor bv Amerkanistiek zijn op WO nivo, da's te hoog gegrepen. Maar de studie op zich lijkt mij wel wat.

Kortom, ik moet er eens hard over nadenken wat ik nu eigenlijk wil de komende 30 jaar dat ik nog moet werken. Sorry, 32 jaar..
Met citaat reageren
  #2  
Oud 16 april 2011, 15:09
Marloes.Halmans Marloes.Halmans is offline
Lid
 
Geregistreerd: 16 april 2011
Berichten: 6
Marloes.Halmans is on a distinguished road
Standaard

Fender76,

Je hebt een voor veel dertigers erg herkenbaar verhaal geschreven! Ik werk als loopbaancoach voor dertigers (toevallig ook in Brabant) en herken je verhaal... Je doet al jaren je werk en nu vraag je je af: is dit het nou, blijf ik dit doen tot mijn pensioen of moet ik iets heel anders gaan doen?

Je hebt voor jezelf drie opties op een rij gezet. Zo te lezen zijn die deels gebaseerd op dat wat je goed kunt, je ervaring in je vakgebied, en deels komen ze voort uit dingen die je leuk vindt. Toch vind je het moeilijk om nu een keus te maken. Dit komt ook deels omdat je inziet dat er voor sommige opties best wat moet gebeuren voor je ze realistisch kunt uitvoeren...

Maar naar mijn idee speelt er meer bij het kunnen maken van een keuze. Eigenlijk geef je dat zelf ook al aan: ik moet eens bedenken wat ik nu echt wil! En dat is nog lang niet zo gemakkelijk!

Volgens mij heb je je antwoord zelf gegeven. Neem de tijd voor grondig zelfonderzoek! Ga op zoek naar wat je kwaliteiten zijn. Je bent al jaren gewend om jezelf en je kwaliteiten te definiëren op bouwkundig gebied, maar wat kun en ben je nog meer? Wat zijn je drijfveren? Waar ga je voor in je leven en werk? En daarnaast belangrijk: wat zijn je waarden? Wat vindt je belangrijk? Welke waarden wil je echt niet opgeven? Vooral het kennen van je waarden en ze prioriteren is nodig om keuzes te kunnen maken. Vind je bv. vrijheid maar ook financiële zekerheid beide belangrijke waarden, dan moet je weten welke van die twee belangrijker voor je is om een goede keus te kunnen maken voor het zelfstandig ondernemerschap.

Je kwaliteiten, waarden, drijfveren en je wensen vormen samen wat ik je "eigenheid" noem: het is wie je in essentie bent, waar je voor staat en gaat in je leven. Als je die helder in kaart hebt kun je je loopbaan gerichter vorm geven. Zoek hulp als het je zelf niet lukt. Je hoeft niet meteen naar een loopbaancoach. Er bestaan ook veel zelfhulpboeken. "Welke kleur heeft jouw parachute" van Richard Bolles is een bekende. Zelf ben ik erg enthousiast over het boek "Plan je carričre voor dummies" van Carol mcLelland.

Veel succes!

Met vriendelijke groet,
Marloes Halmans
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Discussietools Zoek in deze discussie
Zoek in deze discussie:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Sollicatie medewerker Kavelwinkel bij de gemeente - Graag commentaar nsharief Sollicitatiebrief en cv 2 17 mei 2010 14:11
CV beoordelen svp stefany Sollicitatiebrief en cv 6 15 april 2010 13:44
HBO toegepaste Psychologie Jurgen22 Opleiding kiezen en volgen 14 4 november 2009 09:25
Sollicitatiebrief coördinator onderwijsorganisatie, feedback gevraagd Pinkie Sollicitatiebrief en cv 6 16 februari 2009 20:39
Sollicitatie-bijstand Financial Controller berbo Sollicitatiebrief en cv 8 24 februari 2007 23:22


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 12:51.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Carričretijger Copyright © 2004-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon