Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger

RSS
Ga terug   Carrièretijger Forum > Sollicitatiebrief en cv
FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 27 augustus 2012, 15:12
Beewee's schermafbeelding
Beewee Beewee is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 15 augustus 2012
Berichten: 133
Beewee is on a distinguished road
Standaard

Hoi Muurbloempje,

Ik geloof dat dat ontslag wel aan je zelfvertrouwen is gaan vreten, hè. Dat lijkt me niet zo'n goede zaak. Het lijkt me slim om nog eens goed naar je brief te kijken en die helemaal positief van toon te maken. Ook zou ik in je CV niet chronologisch te werk gaan, maar de banen groeperen op soort, ik bedoel: maak een kopje "relevante werkervaring", noem daar uitgebreid alle banen op die je in de kinderopvang hebt gehad en doe dan pas een kopje "werkervaring, overig". Dat trekt dan al heel wat minder aandacht, en dat is de bedoeling.

Komt ooit, ergens, punt je bij paaltje over de baan die je net kwijt bent geraakt dan zou ik niets zeggen over een negatieve beoordeling, maar zou ik simpelweg zeggen dat je door die baan hebt geleerd dat dat soort werk je echt niet ligt.

Laat je hoe dan ook niet ontmoedigen. Niemand kan alle soorten werk goed doen.
Schrijf die brief nog maar eens op een volledig positieve toon, zou ik zeggen, en post hem op dit draadje dan weer. Gaan we er lekker nog eens naar kijken.

Succes ermee!

Vriendelijke groeten,

Beewee
Met citaat reageren
  #2  
Oud 28 augustus 2012, 11:12
Debber Debber is offline
Lid
 
Geregistreerd: 15 juli 2012
Berichten: 8
Debber is on a distinguished road
Standaard

Mijn mening is niet benoemen in je brief. Je moet eerst uitgenodigd zien te worden, dat alleen is in deze tijd bij kinderopvangorganisaties al lastig genoeg!

Bij een evt gesprek zou ik er zelf niet over beginnen. Komen er vragen, kun je er een draai aan geven dat je dat werk bent gaan doen uit gebrek aan het werk dat je echt wilde. Maar dat er van beide kanten duidelijkheid is gekomen dat verzekeringswerk toch niet is waar je hart ligt. En dat doorgaan in de kinderopvang is wat je echt wilt want.... etc
Geef het een positieve draai en hou ook de eer aan jezelf door niet alleen maar de schuld af te schuiven (geeft een negatief gesprek voor een toekomstig werkgever, die gaan zich afvragen of je ook zo over hen zult gaan praten). Misschien een idee om dan hardop te erkennen dat het misschien ook wel een lastige baan voor je is geweest omdat diep in je hart je het werk in de kinderopvang zo graag wilt/wilde. Dit geeft aan dat je goed kunt reflecteren, houden ze van in de kinderopvang Maar het geeft ook aan dat je graag voor ze wilt werken.

Dit alles zou ik overigens ook in je brief benoemen, en het hele verzekerings stukje zo min mogelijk de aandacht op vestigen.

Succes!
Met citaat reageren
  #3  
Oud 28 augustus 2012, 11:28
Muurbloempje Muurbloempje is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 27 augustus 2012
Berichten: 4
Muurbloempje is on a distinguished road
Standaard

Dankjewel voor je reactie

Hier kan ik iets mee. Ben nog even een goede brief aan het bouwen dit was natuurlijk het kladje.
Je hebt helemaal gelijk want daar houden ze inderdaad van in de kinderopvang. Lekker zelf reflecterend zijn etc. Helemaal goed.

Ik zit er inderdaad een beetje doorheen omdat het hard en erg onverwacht aankwam dat ik eruit werd gegooid.

Maar het komt uiteindelijk wel goed hoor
Met citaat reageren
  #4  
Oud 28 augustus 2012, 11:43
Debber Debber is offline
Lid
 
Geregistreerd: 15 juli 2012
Berichten: 8
Debber is on a distinguished road
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Muurbloempje Bekijk bericht

Ik zit er inderdaad een beetje doorheen omdat het hard en erg onverwacht aankwam dat ik eruit werd gegooid.

Maar het komt uiteindelijk wel goed hoor
Geen probleem! Ik kan het me ook helemaal voorstellen, en je mag ook balen en verdrietig zijn. Probeer dit alleen niet in je brief/gesprek te laten merken. Ikzelf zit al een jaar (!!) te wachten op een interne vacature... Dit geeft een beetje aan hoe penibel de kinderopvang op dit moment is. Des te belangrijker is het om je brief sterk te laten zijn, want op elke sollicitatie zullen zoveel reacties komen dat ze keuze genoeg hebben. Laat je sterke kanten dus zoveel mogelijk naar voren komen; je doorzettingsvermogen (want die heb je, dat is al wel duidelijk!), flexibiliteit, enthousiasme voor het vak en waarom ze juist jouw nodig zullen hebben. Met hierbij een duidelijke link naar dat deze kwaliteiten ook zijn wat ze van een invalkracht nodig hebben.

Overigens is er een grote kans dat die kinderopvangorganisatie een site heeft. Haal hieruit wat hun belangrijkste beleidspunt is, en maak ik je brief duidelijk waarom je je daarin kunt vinden. Dit vult je brief, en je hebt info om in het gesprek te gebruiken.
Met citaat reageren
  #5  
Oud 28 augustus 2012, 13:45
Beewee's schermafbeelding
Beewee Beewee is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 15 augustus 2012
Berichten: 133
Beewee is on a distinguished road
Standaard

Hoi Muurbloempje,

En je zou ook nog even eerst contact op kunnen nemen met mevr. Van E. (aan wie je de brief richt) om wat vragen te stellen, wel eerst goed voorbereiden natuurlijk. Zo kun je erachter komen wat ze zoeken, en daar kun je dan mooi op inspelen. En je kunt je brief beginnen met een zinnetje als "na het prettige gesprek met dat ik met u voerde, wil ik graag solliciteren naar de functie van...."

Dat werkt ook prima.

Hoe dan ook, succes,

Beewee
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Sollicitatiebrief Pedagogisch Medewerkster (BBL) bij kinderdagverblijf melanie404 Sollicitatiebrief en cv 1 13 juli 2011 16:42
Sollicitatiebrief voor Pedagogisch medewerkster simke Sollicitatiebrief en cv 2 15 februari 2010 19:13
sollicitatiebrief Medewerk(st)er Secretariaat, graag hulp annazon Sollicitatiebrief en cv 2 23 november 2009 19:50
Sollicitatiebrief pedagogisch medewerkster kinderdagverblijf est3r Sollicitatiebrief en cv 7 27 april 2009 22:51
Sollicitatie pedagogisch medewerker. Hulp voor verbetering gevraagd Lilian Sollicitatiebrief en cv 2 29 augustus 2008 09:24


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 08:24.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Carrièretijger Copyright © 2004-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon