Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger

RSS
Ga terug   Carrièretijger Forum > Salaris
FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

Reageren
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
  #1  
Oud 11 januari 2013, 10:49
Rens Rens is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 28 november 2006
Berichten: 985
Rens is on a distinguished road
Standaard

Leuke discussie!

Ik ben van mening dat je natuurlijk naar behoren betaald moet worden, echter....

De starter moet het eerst maar eens laten zien dat hij/zij het werk kan uitvoeren.
Een HBO-er zal makkelijker door kunnen groeien en derhalve ook sneller aan het salarisniveau zitten van de 40-jarige (lager geschoolde) met 14 jaar ervaring (in hetzelfde werk)

Ik denk dus dat ergens in het midden de waarheid ligt.
Waarom bouw je in het contract geen prestatiewaardering in? Als je binnen een half jaar voldoet aan een aantal meetbare doelen, wordt je extra gehonoreerd. ook daarin is Nederland (volgens mij) erg conservatief.
__________________
Rens
Met citaat reageren
  #2  
Oud 12 januari 2013, 23:50
Indi Indi is offline
Lid
 
Geregistreerd: 29 december 2012
Berichten: 18
Indi is on a distinguished road
Standaard

En zo niet, wordt je contract niet verlengt ? Dan ben je nl een praatjes maker.

Wat misschien wel eerlijker is: betalen voor de klus die gedaan moet worden. Iemand verzint dat iemand 32 uur nodig heeft om bepaald werk te doen, kun je het in 20 uur, dan hoef je maar 20 uur, heb je er 40 uur voor nodig, tja... (dan ga je op zoek naar een andere baan). Natuurlijk kan dat niet met alle banen.

Wanneer ik iemand werk laat verrichten verwacht ik inzet naar vermogen. Bij doorgroei mogelijkheden, groeit degene die zich inzet naar het vermogen en niet degene die denkt: voor dit salaris hoef ik me (met mijn capaciteiten) maar 75 % inzet te plegen. Zorg eerst eens dat je wat gepresteerd hebt.

Van die 14 jaar, of 14 x hetzelfde jaar, snap ik niet zo. Ook al is het 14 x hetzelfde jaar, wanneer dat is wat gevraagd wordt en iemand doet dat fantastisch, wat is dan het probleem.
Ik heb een erg afwisselende baan, afwisselender krijg ik het nooit meer, denk ik. Maar toch blijft het voor een groot deel ook jaarlijks of met een andere frequentie, hetzelfde. Daarom vind ik het ook erg gezond dat mensen eens wat anders gaan doen, maar niet iedereen wil dat.
Met citaat reageren
  #3  
Oud 13 januari 2013, 11:06
ajhoff ajhoff is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 26 maart 2010
Berichten: 451
ajhoff is on a distinguished road
Standaard

Wat ik bedoelde met die 14x is dat iemand die 14 jaar "ervaring" heeft best maar eens 1 jaar "ervaring" kan hebben. Als dat iemand bij uitstek geschikt maakt voor de baan prima. Maar moet je dan wel in salaris groeien omdat je 14 jaar hetzelfde doet? Na één jaar zul je echt niet beter meer worden in hetzelfde trucje en zal je toegevoegde waarde voor de organisatie ook niet meer toenemen.

Het is een keuze die ieder voor zich moet maken, maar ik vind het raar dat een HBO-er met 2 jaar "ervaring" minder verdient dan iemand met 14 keer hetzelfde jaar "ervaring". De toegevoegde waarde van de HBO-er zal in het 2e jaar waarschijnlijk al hoger liggen dan dat van die ander.

Ben het overigens helemaal met je eens dat het gezond is om afwisselend werk te doen. Dat is pas echt ervaring opdoen. Het gekke is dat in Nederland die ervaring niet wordt beloond, maar leeftijd wel. Het probleem is denk ik dat leeftijd makkelijk te meten is en beloning naar leeftijd ogenschijnlijk eerlijk is. Ervaring is niet te definiëren in harde cijfers.

Wat betreft geen zin hebben: degenen die geen zin hebben gaan zichzelf heel hard tegenkomen. Kijk maar naar wat er nu gebeurt bij Cap Gemini (gedwongen salarisverlaging). Diegenen die zich niet voldoende inspannen om op z'n minst de ontwikkelingen bij te benen zullen verliezen (baan of salaris). Diegenen die een stap harder lopen dan noodzakelijk en initiatief tonen zullen winnen. In de ontwikkelingen die zich nu voordoen is geen zin hebben of van de baas verwachten dat hij alles voor je regelt een doodlopende weg. Het vergt wel een hele grote cultuurverandering in de samenleving die nog vele jaren in beslag zal nemen, maar de crisis bespoedigd het wel.

Overigens ben ik zelfstandig business consultant. Ik houd mij dagelijks bezig met (cultuur)verandering in grote organisaties. Ik ervaar zelf een heel directe relatie tussen mijn ervaring (kennis, opleiding en vaardigheden) en mijn tarief. Ik kijk dan ook anders tegen dit vraagstuk aan dan werknemers besef ik heel goed
Met citaat reageren
  #4  
Oud 14 januari 2013, 15:43
Bert
Gast
 
Berichten: n/a
Standaard

Ten dele juist maar heel veel van een carriere is ook een samenloop van omstandigheden: conjunctuur, kantoorpolitiek, marktontwikkelingen, internationale verdragen, overheidsinmenging enzovoorts. Dus je kunt niet stellen dat mensen 100% controle hebben over hun carriere.
Met citaat reageren
  #5  
Oud 17 januari 2013, 18:20
ajhoff ajhoff is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 26 maart 2010
Berichten: 451
ajhoff is on a distinguished road
Standaard

Klopt, maar je hebt wel 100% controle over de keuzes die je maakt. Hoe ze uitpakken, daar heb je geen controle over.
Met citaat reageren
  #6  
Oud 20 januari 2013, 16:58
RonaldB RonaldB is offline
Lid
 
Geregistreerd: 20 januari 2013
Berichten: 7
RonaldB is on a distinguished road
Standaard

Wanneer je als 'jonge werknemer' direct een hoog salaris krijgt, hoe wil je dan later nog gemotiveerd blijven? Je moet je toch eerst bewijzen in je job, en daar hoort sociale leeftijds ervaring zeker bij.
Met citaat reageren
  #7  
Oud 21 januari 2013, 18:30
ajhoff ajhoff is offline
Veteraan
 
Geregistreerd: 26 maart 2010
Berichten: 451
ajhoff is on a distinguished road
Standaard

Als motivatie alleen gekoppeld is aan salaris wel ja. Maar als je jong al een hoog salaris hebt, waarom zou je dan niet meer kunnen groeien? Blijkbaar heb je zoveel potentie dat je boven CAO kunt komen
Met citaat reageren
Reageren

Favorieten/bladwijzers

Labels
leeftijdsdicriminatie


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Ik kan niet kiezen uit twee banen Miss Missy Loopbaanvragen 3 14 juli 2015 15:28
Dilemma, solliciteren om de verkeerde redenen? NotWhoIwantToBe Loopbaanvragen 4 19 april 2012 21:48
Wat nu weet het niet hangen blijven of niet? weethetnietje Loopbaanvragen 2 7 oktober 2010 08:46
ICT-opleiding op hbo-niveau? Remco Opleiding kiezen en volgen 41 4 oktober 2010 12:54
Help! Ik weet niet meer wat ik wil san2307 Loopbaanvragen 7 9 augustus 2010 16:46


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 00:34.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Carrièretijger Copyright © 2004-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon