Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger

RSS
Ga terug   Carrièretijger Forum > Sollicitatiebrief en cv
FAQ Netwerk Berichten van vandaag Zoeken

 
 
Discussietools Zoek in deze discussie Weergave
Prev Vorig bericht   Volgende bericht Next
  #2  
Oud 20 februari 2007, 11:31
Arjen Arjen is offline
Juniorlid
 
Geregistreerd: 20 februari 2007
Berichten: 2
Arjen is on a distinguished road
Standaard Re: HELP:wil wil mijn sollicitatie verbeteren

Hoi Suleika,

Een aantal tips:

- probeer in de eerste alinea kort en bondig de inhoud en het doel van je brief te schrijven: "Onlangs ontdekte ik in de Telegraaf een vacature voor ....*bla*, omdat ik mijzelf herken in het gevraagde profiel stuur ik u graag deze sollicitatie."

- vertel iets over je arbeidsverleden en probeer dit te koppelen aan de gevraagde functie-eisen. Vertel dus waar je initiatiefrijk in de detailhandel hebt gewerkt, in welke functie je commercieel en flexibel moest zijn en waarom de meubelbranche je aanspreekt.

- probeer het woord 'helaas' in je brief te voorkomen, het doet afbreuk aan het enthousiasme. Omdat je de non-verbale communicatie mist, gaat het snel in de richting van 'medelijden'. Je hoeft ook niet te vertellen waarom je in bepaalde functies bent gestopt. Je mag gerust iets overhouden om tijdens een eventueel gesprek nog iets te vertellen te hebben. Nare situaties in je arbeidsverleden komen dan heel anders over, je hebt tijdens een gesprek zelf controle hebt over je non-verbale communicatie (houding, uitstraling, enthousiasme, doorzettingskracht)

- probeer te voorkomen om de 'baseline' van het bedrijf aan te halen (die kennen ze zelf ook wel)

- verander je laatste zin: "ik zou het heel prettig vinden als u...." in minder vraag/verwachting, maar meer in 'aanbod' zoals: "Graag zou ik nader kennis willen maken met uw bedrijf en mijn werkervaring/enthousiasme toe willen lichten in een gesprek".

Heel veel succes!!
Met citaat reageren
 

Favorieten/bladwijzers


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Forumnavigatie

Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
Sollicitatiebrief verkoopmedewerker kledingwinkel christinejade Sollicitatiebrief en cv 10 31 augustus 2009 09:56
sollicitatiebrief verkoopmedewerker djaga Sollicitatiebrief en cv 0 18 februari 2007 16:15
Sollicitatiebrief verkoopmedewerker simona Sollicitatiebrief en cv 1 28 november 2006 17:08
Sollicitatiebrief verkoopmedewerker, Wie wil hem nakijken? jolanda24 Sollicitatiebrief en cv 1 8 september 2006 14:22
Bespreek jouw sollicitatiebrief of cv in dit forum - Hoe werkt het? forumbeheerder Sollicitatiebrief en cv 0 11 augustus 2005 16:58


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 12:11.


Forumsoftware: vBulletin®, versie 3.8.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Carrièretijger Copyright © 2004-heden, Applinet en licentiegevers, Colofon