Carrièretijger: Home Carrièretijger
Carrièretijger
Carrièretijger
Je bent hier: Home Opleiding Natuur, milieu en landbouw Hbo-opleiding Land- en Watermanagement

Hbo-opleiding Land- en Watermanagement

In de opleiding Land- en Watermanagement draait alles om water in relatie tot ruimtegebruik. Hierbij ligt het accent op de kwantiteit van zowel oppervlakte- als grondwater. Tijdens de opleiding houd je je bezig met dijken en polders, afwatering en irrigatie, grond-, weg- en waterbouw. Je wordt opgeleid voor functies op het gebied van het voorbereiden en uitvoeren van projecten als het inrichten van uiterwaarden, aanleggen van waterkeringen of het verzwaren van dijken. Je doet niet alleen kennis op over bodem, water, milieu en natuur, er wordt ook veel aandacht besteed aan de ontwikkeling van je sociale en communicatieve vaardigheden. Je kunt de opleiding alleen aan Hogeschool Van Hall Larenstein volgen.

Wat kun je ermee worden?

Je kunt als land- en watermanager onder andere aan de slag bij gemeentes, provincies, waterschappen, Rijkswaterstaat, aannemers of adviesbureaus. Functies waarvoor je in aanmerking komt zijn onder meer projectleider, medewerker afdeling stadsontwikkeling, adviseur, cartograaf of hoofduitvoerder bij een aannemer in de grond-, weg- en waterbouwsector.

Wat is je kans op een baan?

Wateroverlast vormt een steeds grotere bedreiging. Veranderingen in het klimaat leiden tot een stijging van de zeespiegel en een verhoogde afvoer van rivieren. Dit heeft soms ernstige overstromingen tot gevolg. De komende tientallen jaren zal er wereldwijd steeds meer vraag komen naar deskundigen op het gebied van watermanagement en ruimtelijke ordening.

Hoe lang duurt de opleiding?

De hbo-opleiding Land- en Watermanagement kun je in voltijd en deeltijd volgen. De opleiding duurt in beide gevallen vier jaar. In sommige gevallen kun je de opleidingsduur verkorten, bijvoorbeeld als je een verwante mbo-opleiding hebt gevolgd.

Wat doe je tijdens de opleiding?

Het eerste jaar van de opleiding volg je samen met studenten van de hbo-opleiding Bos- en Natuurbeheer en is oriënterend van aard. Aan de hand van uiteenlopende thema's werk je in groepen aan projecten. Binnen deze thema's komen vakgebieden aan de orde als bedrijfseconomie, biomonitoring, landmeten en karteringsmethoden, vegetatiekennis, geografie en geologie, scheikunde, landschapstechniek en het milieu. Ook staan vakken als communicatie en informatica op het programma en doe je veldonderzoek. In de hoofdfase werk je samen aan projecten waarbij allerlei economische, financiële, milieutechnische en andere facetten aan bod komen. Je leert kijken naar de belangen van verschillende groeperingen. Aan het einde van het tweede jaar kies je een van de drie majors: Inrichting en waterbeheer, Grond, weg- en waterbouw of International water management. In het derde jaar verdiep je je verder in je major en loop je stage. In je vierde jaar specialiseer je je met een minor die aansluit op je interesses. Je rondt de opleiding af met een afstudeeropdracht waarover je een scriptie schrijft.

Welke toelatingseisen zijn er?

Je wordt tot de hbo-opleiding Land- en Watermanagement toegelaten als je in het bezit bent van een havo-, vwo- of mbo-4-diploma.

Als je een havo- of vwo-diploma hebt, gelden vooropleidingseisen op basis van je profiel of vakkenpakket. In het voortgezet onderwijs zijn per 1 augustus 2007 nieuwe profielen ingevoerd. Heb je zo'n profiel, dan gelden voor jou andere toelatingseisen dan wanneer je in het bezit bent van een een havo- of vwo-diploma met een oud profiel. Hieronder vind je voor beide situaties de wettelijke toelatingseisen:

Heb je geen diploma dat toelating biedt en ben je 21 jaar of ouder, dan kun je voor vrijstelling van de vooropleidingseis in aanmerking komen. Je moet dan een toelatingsonderzoek doen. Rond je het toelatingsonderzoek positief af, dan kun je alsnog met de opleiding starten.

Hoe kom je erachter of de opleiding bij je past?

Wil je invloed uitoefenen op de inrichting van het Nederlandse landschap? Ben je graag een spin in het web? Kun je goed samenwerken? Kun je goed plannen en organiseren? Kun je de meeste vragen met ‘ja’ beantwoorden, dan is de hbo-opleiding Land- en Watermanagement wellicht iets voor jou. Je kunt je verder oriënteren door open dagen te bezoeken, een gesprek aan te vragen met een studieadviseur of een dagje met een student mee te lopen.

Welke hbo-opleidingen lijken erop?

Aanbevolen website


Auteur: Marieke van Oosterhout

http://www.carrieretijger.nl/opleiding/natuur-landbouw-milieu/land-en-watermanagement Sitemap © Copyright Applinet B.V. 2004-2010 ColofonAdverteren

Carrièretijger
Carrièretijgers in gesprek over solliciteren, opleiding, persoonlijke ontwik­keling en carrière maken: